Verslo analitika – kliento sėkmės istorija

verslo analitikas sekmes istorija verslo analitika pradzia sts capital

Ar verslo analitika gali būti naudinga?

Pats sunkiausias dalykas – pradėti!

Realiai versle veikia ciklas – kuo mažesnės pajamas, tuo mažesnis pelnas, tuo mažesnės investicijos. Nėra augimo – nėra ir papildomo kapitalo, srauto, nėra galimybių investicijoms ir išėjimui iš šio nuolatinio uždaro rato. Tai siejasi su tuo, kad kiekviena didesnė ir pelningesnė organizacija – aktyviai plečiasi, ieško naujų rinkų, žmonių, uždirba daugiau ir sukuria daugiau vertės. Atvirkščiai – kuo mažesnė ir mažesnį pelningumą generuojanti kompanija susiduria su išoriniu spaudimu ir auga lėčiau arba, paprastai tariant, bando išgyventi.

Taigi – kaip išeiti iš šio sudėtingo išgyvenimo rato? Ar gali verslo analitika ir duomenų analitika padėti šioje vietoje?

Turbūt yra daugybė receptų, kuriuos siūlo pardavimų konsultantai, mokymų žinovai, strateginių vizijų kūrėjai. Esminis akcentas – pagrindinis receptas turi tikti verslo savininkui/vadovui. Verslo analitika padeda išgryninti tai, ką įmonės daro kiekvieną dieną. Vėliau – tai tik jūsų ir jūsų tikslas, ką norite pasiekti ir kokių veiksmų imtis.

Svarbiausia – pokyčių noras. Kadangi mūsų klientas susidūrė su pokyčių poreikiams jo veiklai ir pritaikėme visą gerąją verslo analitikos patirtį.

Svarbiausia yra pradėti!

Išsikeliame sau tikslus!

Mūsų klientas užsiima gamybiniu verslu. Įmonės vadovybė verslo analitikams išsikėlė šiuos uždavinius:

Apyvartos augimas. Per 3 metus padvigubinti įmonės apyvartą.
Pelningumas. Pasiekti, kad įmonės Ebitda marža siektų 15 proc. Ši marža atitiktų pasaulinę šio sektoriaus įmonių Ebitda pelningumo maržą.

Kas buvo atlikta ir kokie rezultatai pasiekti? Ar verslo analitika padėjo?

Versloanalitikas.lt komanda kartu su klientu įgyvendino didelę dalį bendrų veiklų:
1) Išanalizavo visas sąnaudų grupes;
2) Suprogramavo pajamų užskaitymo tvarką ir pririšo pajamas prie sąnaudų;
3) Sujungė buhalterijos, vidinius įmonės pildomus duomenis, sistemas
4) Parengė automatines kiekvienos dienos, savaitės, mėnesio veiklos ir rezultatų ataskaitas;
5) Suskaičiavo ir išvedė maksimalius veiklų pelningumus;
6) Atliko kiekvienos dienos pelningumo, apyvartos rodiklių monitoringą ir priežiūrą;
7) Parengė prognozinį modelį, surištą su pajamom, sąnaudom ir pelningumu;
8) Parengė atskirų įmonės padalinių pagrindinius matavimo rodiklius: marketingo, pardavimų, logistikos, gamybos.

Koks analitikos įrankis (programinė įranga) buvo naudota?

Savo veikloje mes naudojame Qlik ir Power BI įrankius. Šiuo konkrečiu atveju analitikos sprendimus diegėme Qlik Sense pagalba. Qlik analitinė programinė įranga pasaulyje naudojama jau 30 metų, dėl to yra patikima ir vertinga.

Kas buvo pasiekta per 2 metų bendro darbo laikotarpį?

Apyvartos augimas. Kaip jau minėjome įmonės akcininkų ir vadovų tikslas buvo per 3 metus padidinti įmonės apyvarta 2 kartus. Per 2 metus pasiektas rezultatas – įmonės apyvarta išaugo beveik 85 proc. Taigi įmonės apyvartos augimas per 3 metus gali siekti daugiau kaip 2 kartus!

Pelningumas. Pelningumo rodiklių pasiekiamumą sąlygojo keli faktoriai: auganti žaliavų kaina, augantys energetiniai ištekliai, vartojimo pokyčiai prasidėjus geopolitiniams įvykiams. Įmonės vidutinė Ebitda marža per pastaruosius 5 metus siekė iki 3 proc. 2022 m. įmonės Ebitda rodiklis jau siekė 8 proc., kai kuriais mėnesiais jau viršydamas 10-12 proc. ribą.

Labai svarbu paminėti, kad kartais verslo savininkai turi suprasti ir suvokti, kiek realiai jų verslas GALI generuoti grynojo pelno (ar Ebitdos). Verslo analitika ir kliento analizė parodė, kad realus gamybinis Ebitda pelningumas gali siekti iki 12 proc. Norint uždirbti didesnę pelno maržą, klientas turi orientuotis į kitas veiklos šakas: plėsti paslaugas, prekybą, užsakomąją gamyba, kurios generuotų didesnę pridėtinę vertę pelningumo prasme.

Versloanalitikas.lt komanda dėkoja už galimybę teikti savo paslaugas ir toliau aktyviai konsultuoja bei tęsia verslo analitikos paslaugas.

Ar jūsų veikloje reikalingi pokyčiai ir jų matavimas? Gal norite pasiekti aukštesnių rezultatų?

Versloanalitikas.lt analitikų komanda gali Jums padėti pasiekti verslo tikslus, pasinaudojant verslo analitikos įrankiais. Savo veikloje naudojame Qlik, Power BI duomenų analitikos programas. Susisiekime ir aptarkime Jūsų poreikius kartu.


Versloanalitikas.lt – Jūsų verslo sėkmės analitikas
UAB “STS Capital”
Simas Lubauskas
8-652-65807

Daugiau apie mūsų paslaugas galite rasti čia