10 finansavimo galimybių Jūsų projektams įgyvendinti

Finansavimo galimybės verslui

Šiame straipsnyje pateiksime 10 finansavimo galimybių, kuriomis Jūs galite pasinaudoti jau šiandien

Ar dažnai susiduriate su finansavimo trūkumu savo verslui ar idėjoms įgyvendinti? Šiandieniniame pasaulyje yra daugiau finansavimo galimybių nei įsivaizduojame. Labai svarbu pasinaudoti visomis suteikiamomis Finansavimo galimybėmis Jūsų projektams įgyvendinti. Tai ne tik suteiks Jums galimybę įgyvendinti savo projektus, bet ir suteiks išskirtinį konkurencinį pranašumą, sudarys prielaidas sėkmingam augimui. Šiame straipsnyje panagrinėsime įvairias finansavimo galimybes, padėsime Jums suprasti, kuri iš jų geriausiai atitinka jūsų poreikius, ir suteiksime Jums naudingų patarimų bei vertingų nuorodų, kur galima ieškoti informacijos ir kaip ja pasinaudoti.

1. Bankų paskolos: tradicinė, bet patikima galimybė

Viena iš išbandytų ir tradicinių finansavimo galimybių yra kreiptis į bankus, kredito unijas ir gauti paskolą. Banko paskolos gali būti puikus būdas pradėti arba plėtoti projektą. Tai yra patikimas finansavimo šaltinis, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad bankai gali reikalauti papildomų įkeitimo priemonių, užstatų,  dėl ko finansavimas, ypatingai jaunoms įmonėms, gali būti pakankamai sudėtingas. Šis finansavimo būdas labiausia yra tinkamas tiems, kurie jau turi veikiančius ir pajamas generuojančius verslus, bei paskolų užtikrinimui įkeisti tam tikros vertės turtą. Šiuo atveju ne paskutinį vaidmenį vaidina ir Jūsų kredito istorija.

Bankai dažniausiai finansuoja standartinius, saugius verslus, kurių augimas ir finansinė marža yra pakankamai saugi.

Paskolos gali būti naudojamos įvairiems tikslams, įskaitant verslo plėtrą, įrangos įsigijimą, apyvartinį finansavimą ir kita. Tai taip pat yra puiki galimybė kurti arba pagerinti kredito reitingą.

Siekiant bankinio finansavimo reikia parengti paraišką, verslo planą, papildomus dokumentus.

Pateikiame Jums naudingas nuorodas į bankus ir jų finansavimą:

Swedbank bankas 

SEB bankas 

Revolut 

Šiaulių bankas 

Medicinos bankas 

PayRay bank 

Luminor 

Citadele bankas 

OP Corporate Bank 

SME Bank 

Inbank 

GF bankas 

Mano bankas 

Fjord Bank 

Saldo bank 

Paysera 

Florinus 

Valiuta24.lt 

Valiutoskeitykla.eu 

2. Investicijos į verslą: rizikos kapitalas ir partnerystė

Turint inovatyvią idėją arba jau veikiantį verslą, investicijos gali būti puiki finansavimo galimybė. Šiuolaikinėse rinkose yra daugybė angelų investuotojų, rizikos kapitalo fondų ir privačių investuotojų, kurie ieško galimybių investuoti į perspektyvius projektus. Investicijos gali padėti jūsų verslui augti greičiau ir pasiekti didesnį pelną. Be to, investuotojai gali teikti ne tik finansinę paramą, bet ir patirtį, tinklą ir strateginius patarimus.

Šios investicijos dažniausiai yra skiriamos įmonėms, kurių augimo potencialas yra skaičiuojamas kartais. Investicijos yra rizikingos, bet turinčios didelį atsiperkamumo potencialą.

Partnerystė/verslo angelai

Norint pritraukti investuotojus, verslo angelus, būtina parengti aiškų verslo planą, kuris demonstruoja jūsų idėjos potencialą ir pelningumą. Investuotojai dažnai ieško ne tik pelno galimybių, bet ir pasitikėjimo ir profesionalumo jūsų verslo vadovavime.

Pateikiame keletą rizikos ir privataus kapitalo fondų:

Livonia partners 

BaltCap Private Equity Fund 

LitCapital 

Verslo angelai 

Practica Venture Capital 

Orion Securities 

Open Circle Capital 

3. Sutelktinis finansavimas (angl. Crowdfunding)

Sutelktinis finansavimas (crowdfunding) yra vis populiaresnis būdas rinkti lėšas internete. Sutelktinio finansavimo galimybė leidžia jums pritraukti finansavimą iš didelio kiekio žmonių, kurie tiki jūsų idėja ir misija. Sutelktinio finansavimo (crowdfunding) platformos suteikia galimybę pasiekti plačiąją auditoriją ir pristatyti savo projektą potencialiems rėmėjams, partneriams.

Sutelktinio finansavimo (crowdfunding) kampanijos gali būti įvairių tipų, įskaitant aukcionus, atlygiu grįstą finansavimą, produktų pristatymą ir labdaros kampanijas. Prieš pradedant kampaniją, būtina išsamiai pasirengti, įtraukti rėmėjus, tinkamai pristatyti savo projektą, produktą, paslaugą.

Pačios populiariausios sutelktinio finansavimo (crowdfunding) platformos:

Kickstarter 

Indiegogo 

GoFundMe 

4. Alternatyvus finansavimas: finansavimas verslo plėtrai ir apyvartai

Pastaruoju metu Lietuvoje išpopuliarėjo alternatyvus finansavimas. Tai finansavimas teikiamas dažniausia tradiciniams verslams, bet ne bankų, o alternatyvaus finansavimo bendrovių. Žemiau pateiksime šių bendrovių sąrašą ir nuorodas. Alternatyvus finansavimas yra dar viena finansavimo galimybė verslui. Skirtingai nuo bankų paskolų, yra įmonės, kurios specializuojasi suteikti paskolas verslams. Tai gali būti naudinga, ypač jei turite aiškų verslo planą ir reikia didesnių lėšų. Šis finansavimo būdas leidžia išsaugoti didesnę verslo kontrolę, nes paprastai nereikia dalintis įmonės akcijomis ar pelnu su investuotojais.

Norint sėkmingai pasinaudoti verslo skolinimu, būtina įsitikinti, kad suprantate visus sąlygas, įskaitant palūkanų normas, grąžinimo laikotarpius, užstatus, įkeitimus, laidavimus ir kitas sąlygas. Būkite pasirengę grąžinti paskolą pagal sutartą grafiką ir laikantis sutartų reikalavimų, kad išvengtumėte palūkanų didinimo ar net sutarties nutraukimo.

Alternatyvaus skolinimosi atveju palūkanos gali būti didesnės nei banko atveju. Taip pat skolinimosi sumos dažnai būna ribotos (be įkeitimo).  

Susipažinkite su keletu alternatyvaus skolinimo įmonių ir platformų:

Profitus.lt 

Savy 

Finbee 

INVEGA 

Finomark 

Fino.lt 

Noviti.lt 

SME Finance 

5. Asmeninės santaupos: finansavimas iš asmeninių Išteklių

Neturintiems verslo arba kitų didelių projektų, asmeninės santaupos gali būti puiki finansavimo galimybė. Jūsų asmeninės santaupos gali padėti suteikti pradines investicijas arba papildomą kapitalą savo projektui. Tai taip pat gali būti alternatyva, jei neturite galimybės arba noro kreiptis į banką ar investuotojus. Turėkite omenyje, kad verslo finansavimo iš nuosavų lėšų Jums suteikia galimybę išlaikyti verslo kontrolę, pajusti visu procesus ir nuo pat pradžių pradėti konstruoti savo veiklą. Tai Jus taip pat gali apsaugoti nuo didelių įsipareigojimų bankams ar išoriniams investuotojams.

Norint naudoti asmenines santaupas, svarbu atidžiai planuoti ir sekti savo finansus. Tai gali reikšti tam tikrą laikotarpį taupyti arba sumažinti asmenines išlaidas, kad padidintumėte savo santaupas. Taip pat turite nustatyti aiškius tikslus ir laikotarpius, per kuriuos planuojate pasinaudoti savo asmeninėmis santaupomis.

6. ES investicijos: Investicijos naujoms galimybėms

2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programa pradėjo naują ES investicijų etapą Lietuvoje. Programos biudžetas – beveik 8 mlrd. eurų, kuriuos sudaro Europos regioninės plėtros,  Europos socialinio fondo +, Sanglaudos ir Teisingos pertvarkos fondų lėšos, skirtos ilgalaikės ekonominės ir socialinės gerovės bei Lietuvos ekonomikos atsparumo ir konkurencingumo užtikrinimui.

Atsižvelgiant į Lietuvos vyriausybės programą ir ES Bendrųjų nuostatų reglamente nustatytus politikos tikslus, investicijos pagal 2021-2027 m. ES fondų programą  nukreipta į šias pagrindines sritis:

  • inovacijas ir skaitmeninimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą, žinių komercinimą;  
  • švietimą, įgūdžių formavimą, kvalifikuotą darbo jėgą, gebančią diegti inovacijas ir reaguoti į besikeičiančius poreikius, kartu sprendžiant socialinės atskirties iššūkius;
  • žaliąją transformaciją – atsinaujinančių energijos šaltinių, darnaus judumo ir žiedinės ekonomikos skatinimą;
  • sveikatos sistemų atsparumo didinimą;
  • pažangų, saugų ir įvairiarūšį susisiekimą, įskaitant tarpvalstybinio, nacionalinio ir regionų judumo gerinimą;
  • tvarų ir integruotą miestų ir regionų vystymą, grįstą konkretaus regiono sprendimais dėl patrauklumo ir ekonominio potencialo didinimo, investicijų pritraukimo ir gyvenimo kokybės gerinimo.

Pagrindinės nuorodos:

Pasinaudoti ES investicijų finansavimo galimybėmis galite sekdami esamus es investicijų kvietimus. ES Investicijų kvietimų portalas.

Norite susipažinti su ES Investicijų programa Lietuvoje 2021 – 2027 metams? Programą galite rasti šioje nuorodoje. 

7. Vietos veiklos grupių (VVG) parama: Parama galimybėms rajonų ir miestų savivaldybėse

Vietos veiklos grupės (VVG) parama yra teikiama miestų ir rajonų įkurtų vietos veiklos grupių. Tai finansavimo galimybė vietos ir regionų verslo ir socialiniams projektams. Vietos veiklos grupės teikia paramą organizuodamos atskirus kvietimus, kuriuos skelbia savo internetiniuose tinklapiuose. Kvietimų ir finansavimų sąlygas nustato parengtos kiekvienos vietos veiklos grupės strategijos. Su parengtomis strategijomis ir numatomu kvietimų sąrašu galite susipažinti vietos veiklos grupių elektroninėse svetainėse.  Parama teikiama verslo plėtrai, inovacijoms, įrangos atnaujinimui, socialiniams ir kitiems projektams atsižvelgiant į kiekvieno rajono problematiką ir iškeltus tikslus. Finansuojama suma gali svyruoti nuo kelių tūkstančių iki 70000 eurų ar daugiau.

Pateikiame 49 vietos veiklos grupių elektroninių tinklapių ir nuorodų į jų strategijas:

  1. Alytaus rajono vietos veiklos grupė 
  2. Varėnos krašto vietos veiklos grupė 
  3. Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija 
  4. Druskininkų vietos veiklos grupė 
  5. Prienų rajono vietos veiklos grupė 
  6. Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė 
  7. Raseinių rajono vietos veiklos grupė 
  8. Kėdainių rajono vietos veiklos grupė 
  9. Kauno rajono vietos veiklos grupė 
  10. Jonavos rajono savivaldybės vietos veiklos grupė 
  11. Vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas“ 
  12. Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija 
  13. Šilutės rajono vietos veiklos grupė, asociacija „Lamatos žemė“ 
  14. Skuodo vietos veiklos grupė 
  15. Sūduvos vietos veiklos grupė 
  16. Marijampolės vietos veiklos grupė 
  17. Šakių krašto vietos veiklos grupė 
  18. Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupė 
  19. Kalvarijos vietos veiklos grupė 
  20. Biržų rajono vietos veiklos grupė 
  21. Panevėžio rajono vietos veiklos grupė 
  22. Rokiškio rajono vietos veiklos grupė 
  23. Pasvalio rajono vietos veiklos grupė 
  24. Kupiškio rajono vietos veiklos grupė 
  25. Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“ 
  26. Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė 
  27. Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupė 
  28. Radviliškio vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis“ 
  29. Šiaulių rajono vietos veiklos grupė
  30. Akmenės rajono vietos veiklos grupė 
  31. Šilalės rajono vietos veiklos grupė 
  32. Jurbarko rajono vietos veiklos grupė „Nemunas“ 
  33. Vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ 
  34. Tauragės rajono vietos veiklos grupė 
  35. Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė 
  36. Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupė 
  37. Telšių rajono vietos veiklos grupė 
  38. Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupė 
  39. Utenos regiono vietos veiklos grupė 
  40. Anykščių rajono vietos veiklos grupė 
  41. Ignalinos rajono vietos veiklos grupė 
  42. Molėtų rajono vietos veiklos grupė 
  43. Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė 
  44. Širvintų rajono vietos veiklos grupė 
  45. Švenčionių rajono vietos veiklos grupė „Švenčionių partnerystė“ 
  46. Vilniaus rajono vietos veiklos grupė 
  47. Šalčininkų rajono vietos veiklos grupė 
  48. Ukmergės rajono vietos veiklos grupė 
  49. Trakų krašto vietos veiklos grupė 

8. Kitos valstybinės ir savivaldybių paramos programos: parama naujoms galimybėms

Kai kurios šalys teikia įvairias finansavimo galimybes per valstybines paramos programas. Tai gali būti subsidijos, paskolos su mažomis palūkanomis ar kitos formos parama, skirta skatinti verslo plėtrą arba tam tikrus projektus. Šios programos dažnai yra skirtos pradedantiesiems verslininkams, socialiniams projektams ar naujoms technologijoms.

Jei ketinate pasinaudoti valstybinėmis paramos programomis, svarbu būti gerai informuoti apie šias programas ir atitikti jų reikalavimus. Dažnai tai apima verslo plano parengimą, tinkamų dokumentų pateikimą ir atitikimą programos tikslams.

Šiuo atveju reikėtų patikrinti Jūsų savivaldybės internetiniame tinklapyje siūlomos priemones, ministerijų ar kitų įstaigų taikomas iniciatyvas.

9. Tarptautinės finansavimo programos

Tarptautinės finansavimo programos – viena iš finansavimo galimybių, kuria ribotai pasinaudoja Lietuvos verslo įmonės ir organizacijos.

Šiuo metu yra daug priemonių, kuriomis galima pasinaudoti:

Horizon Europe 

Eureka 

Lietuvos – Latvijos programa 

Lietuvos – Lenkijos programa 

EEE Norvegijos finansiniai mechanizmai 

Tai tik labai maža dalis finansavimo programų. Atsižvelgiant į veiklos pobūdį ir investicijų tikslus, galima išrinkti labiausia Jums tinkamas programas.

10. Virtualios valiutos ir kriptovaliutos: Inovatyvus finansavimas

Virtualios valiutos, tokios kaip Bitcoin ir kriptovaliutos gali būti alternatyvi finansavimo galimybė. Ši technologija sparčiai vystosi ir gali būti naudinga naujų projektų finansavimui. Kriptovaliutos leidžia jums surinkti lėšas iš viso pasaulio be tarpininkų, o tai gali padidinti jūsų projektų pasiekiamumą.

Tačiau svarbu atsiminti, kad kriptovaliutos yra labai rizikingas investicijų būdas, nes jų vertė gali smarkiai kisti. Prieš naudojant kriptovaliutas kaip finansavimo šaltinį, turėtumėte gerai suprasti šios rinkos veikimą ir saugumo aspektus bei pasirengti investicijų prospektus.

Kriptovaliutų rinką galima pamatyti čia.

Pagrindinės išvados

Finansavimo galimybės ir jų pasirinkimas gali turėti didelę įtaką Jūsų projektų sėkmei. Rinkdamiesi tinkamą finansavimo būdą, turėtumėte atsižvelgti į savo konkrečius poreikius, galimybes ir rizikos lygį. Pirmenybę teikite būdams, kurie atitinka jūsų tikslus ir yra finansiškai tvarūs. Turėkite omeny, kad galite rinktis kelias finansavimo galimybes ir finansavimą užtikrinti iš kelių šaltinių (pvz. pastato statyba – finansinis investuotojas, įrangos įsigijimas – banko paskola arba lizingas). Šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje būtent tokiu būdu yra įgyvendinama didžioji dalis projektų.

Nepamirškite, kad tai tik bendras apžvalginis straipsnis apie finansavimo galimybes. Prieš priimant galutinį sprendimą, visada konsultuokitės su finansų profesionalais ir atlikite išsamią rizikos analizę.

Norite sužinoti daugiau apie finansavimo galimybes?

Apsilankykite mūsų puslapyje Finansavimo galimybės.  Šiame puslapyje mes renkam aktualiausią finansavimo informaciją.

Detalius kvietimų aprašymus galite rasti čia. 

Siekiate finansavimo ir nežinote, kokią priemonę pasirinkti? Parašykite arba susisiekite su mumis. Reikia parengti paraišką, verslo planą ar kitus dokumentus? Parašykite arba susisiekite su mumis.

ES parama verslui

UAB “STS Capital”
Simas Lubauskas
Tel. 8-652-65807
El. paštas: s.lubauskas@stscapital.lt

Nerandate Jums įdomaus kvietimo?

Patikrinkite mūsų skelbiamus kvietimus ir informaciją skiltyje Finansavimo galimybės

Daugiau apie UAB "STS Capital"